TEPELNÉ ČERPADLÁ ZUBADAN INVERTER - NEW GENERATION


Výrobca Mitsubishi Electric prichádza s novým radom tepelných čerpadiel vzduch / voda s názvom Zubadan Inverter - New Generation. Táto nová generácia s označením PUHZ-SHW úspešne nadväzuje na jedno z najpredávanejších tepelných čerpadiel vzduch / voda na našom trhu. Výnimočnosťou tejto novej rady tepelných čerpadiel je možnosť tzv. monovalentnej prevádzky až do vonkajšej teploty -15 ° C. Rozsah vykurovacích výkonov je  8- 23 kW (podľa DIN EN 14511). Nová generácia tepelných čerpadiel Zubadan je tak ideálnym riešením nielen pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie starších zástavieb väčších objektov.

S použitím špeciálneho zásobníka chladiva, tepelného výmenníka (HIC) a troch individuálne elektronicky riadených expanzných ventilov, pracujú jednotky za každého prevádzkového stavu vždy za optimálnych podmienok. Optimalizáciou nového výparníka má za následok vyššiu energetickú účinnosť práve v zimnom období, keď sa vonkajšie teploty pohybujú najčastejšie v rozmedzí medzi +7 °C až -2 °C. Optimalizáciou priameho vstrekovania chladiva a konštrukčne vylepšeného kompresora s novým typom oleja pre dosiahnutie čo najnižších strát, zaisťuje oveľa vyššiu účinnosť a plný komfort zvlášť pri veľmi nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu.

Nové tepelné čerpadlá Zubadan Inverter - New Generation sú tak nielen schopné zachovávať 100% svojho vykurovacieho výkonu aj pri teplotách do -15 ° C, ale dosahujú aj oveľa vyššiu energetickú účinnosť. Maximálna výstupná teplota vykurovacej vody z tepelného čerpadla je 60 ° C, bez nutnosti použitia akéhokoľvek elektrického dohrevu. Pri extrémne nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu, až -25 ° C, sú jednotky stále schopné dosahovať až 75% svojho nominálneho vykurovacieho výkonu.

STRUČNÝ TECHNICKÝ POPIS TEPELNÝCH ČERPADIEL ZUBADAN: 

  • Rozsah vykurovacích výkonov od 8 kW do 23 kW 
  • Vykurovací faktor (COP) až 4,8 pri A7 / W35 podľa DIN EN 14 511 
  • Podľa ErP dosahujú energetickej triedy A + / A ++ 
  • Garantovaný operačný rozsah od -28 ° C do + 35 ° C 
  • Pri -25 ° C dosahujú stále 75% menovitého vykurovacieho výkonu 
  • Maximálna hladina akustického tlaku 51 až 59 dB (A) 
  • Výstupná teplota vody až 60 ° C

zdroj: vykuruj.sk